Sbor Bystřice | Návštěva v Evropě – ohlédnutí
18072
post-template-default,single,single-post,postid-18072,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose | shared by vestathemes.com-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,transparent_content,blog_installed,enable_full_screen_sections_on_small_screens,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive,elementor-default
 

Návštěva v Evropě – ohlédnutí

S velkým očekáváním přišel 30. říjen roku 2016, kdy jsem já, a moje manželka Judy, po přípravě našeho domova na zimu, odcestovali na letiště ve Vancouveru a odletěli malým letadlem. Následující ráno jsme nasedli na letadlo do Toronta a téměř o sedmnáct hodin později jsme přistáli v Brně, v České republice. Zde se s námi setkal Martin Dejmek, z projektu Úžasné objevy – Amazing Discoveries (AD) v České republice, a odvezl nás do našeho přechodného domova po následující tři týdny. Byli jsme přijati s otevřenou náručí milými hostiteli, kteří s námi zacházeli jako s královskou rodinou po celou dobu našeho pobytu. Naše zavazadla byla přivezena následující den.

img_20161105_173455

Série setkání, s názvem „Budoucnost Evropy“, byly upraveny především pro nevěřícího člověka, který tak měl najít chuť ve studování Bible. Přednášky zahrnovaly proroctví z druhé a sedmé kapitoly knihy Daniel a také z knihy Zjevení dvanácté až čtrnácté kapitoly. Pozadím pro tato proroctví byla historie českého národa od časů Wycliffa, Jana Husa, až po současnost. Sbor v Bystřici byl zapálený, přátelský a velmi podporující každé setkání s přispěním vynikajících pěveckých a instrumentálních vystoupení. Sbor byl plný téměř pokaždé, kdy jsme se setkali. Členové tohoto sboru nám řekli, že zde byli různí lidé z okolní komunity a, že zde byl i celý sbor, který sledoval tato setkání na internetu. Každý člověk byl povzbuzen učinit rozhodnutí pro Boha a zavázat se ke studiu Bible. Když jsem jeden večer stál na chodbě a přál jsem lidem vycházejícím ze sálu, viděl jsem hned několik návštěvníků, kteří přicházeli ke stolu s nabízenou literaturou zdarma a odnesli si edice v tvrdých deskách Velkého sporu věků, Touhy věků a Cesty ke Kristu.

img_20161120_174049

Každé setkání bylo vysíláno živě na internetu a poté také archivováno. Nastalo však několik technických problémů hned při prvních dvou setkáních. První podvečer, internetová stránka YouTube (zde probíhalo vysílání) uložila záznam v komprimované zmenšené podobě, takže výsledné video mělo pouze 15 minut. Díky úložným zařízením v počítačích se však ze záložní kopie podařilo zkompletovat celou přednášku a vložit zpět na YouTube. Následující večer naopak selhalo zase úložné zařízení v počítači, avšak stránka YouTube již fungovala správně a úspěšně uložila celou přednášku ve vysokém rozlišení. Videa na internetu již byla mnohokrát zhlédnuta, to první má už přes 2,500 zhlédnutí za měsíc a to poslední přes 800 zhlédnutí za několik týdnů. Tým AD z Brna a BibleTV z Českého Těšína udělali skvělou práci se zajištěním živého vysílání a následného archivování.

img_20161105_173702

Přednášky byly sledovány online z různých zemí včetně Spojených států, Polska, Slovenska a Německa. Jeden z posluchačů přicházejících na tato setkání má dceru, která žije a pracuje v Saudské Arábii, a ta sledovala tyto semináře odtud. Poté oznámila, že několik lidí se jí ptalo, aby jim řekla více o konci světa. Je úžasné, jak Bůh dokáže oslovit lidi v Saudské Arábii skrze setkání v České republice.

20161106_174828

Kazatel sboru a rodina, u které jsme bydleli, s námi velmi dobře spolupracovali na každém setkání. Tyto semináře probíhaly po tři pátky, soboty a neděle, třikrát jsem kázal při sobotních bohoslužbách a také jsem měl zamyšlení na modlitebním setkání v průběhu posledního týdne. Sbor také podporuje Klub zdraví jako cestu přiblížit se okolní komunitě. Využívají místnost na radnici pro uskutečnění jejich schůzek a zvou veřejnost k účasti na diskuzích o různých zdravotních tématech. Když měla moje manželka Judy jednu takovou přednášku, místnost byla plná různých lidí z okolí včetně členů sboru. Diskutovalo se o přírodních prostředcích, včetně půstu. Později jsme zjistili, že zde byl jeden pán, který byl trochu nachlazený. Avšak po tomto setkání nejedl jeden nebo dva dny a okamžitě nachlazení ustoupilo. Byl rád za tak jednoduchý lék, který ho nic nestál. Našli jsme si zde hodně českých přátel a díky nim jsme mohli vidět několik historických a významných míst v této oblasti. Když se naplnil náš čas, odcestovali jsme s Martinem a Jarkem do Norimberku kde jsme zůstali se Stanem a Petrou Seldbauerovými z AD v Německu.

img_20161111_174255

Tam jsme se taky skoro týden cítili jako královská rodina, chodili jsme na procházky, kde jsme mohli vidět několik jejich památek. Natočili jsme tři kázání a jeden rozhovor ve studiu AD a uspořádali večerní setkání v Norimberském sboře v pátek, sobotu a neděli, stejně jako kázání na sobotní bohoslužbě. Tak, jako v Bystřici, oba dva sbory a jejich kazatelé úžasně tato setkání podporovali. I zde bylo vše živě vysíláno a archivováno na YouTube. Na posledním setkání bylo asi dvacet návštěvníků, kteří předstoupili a znovu se zavázali Bohu. Třicet nebo i více lidí na to reagovalo pláčem. Bylo úžasné vidět Ducha Svatého pracovat v srdcích těchto mnoha lidí. Moc děkujeme AD za podporu těchto setkání v České republice a Německu. Bylo velkým požehnáním být toho součástí.

Kim Kjaer

AUTHOR: Lukáš Swienczyk
No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.