top of page

čt 11. 1.

|

Modlitební setkání (celosvětová událost)

10 dnů modliteb za vylití Ducha svatého

Tématem setkávání v průběhu těchto dnů je „Priority víry: Křesťanské cnosti v bouřlivých dobách“. Setkáme se každý den od čtvrtku 11. 1. v naší modlitebně v 18:00. V sobotu 13. 1. a 20. 1. proběhne modlitební setkání v rámci dopolední bohoslužby.

10 dnů modliteb za vylití Ducha svatého
10 dnů modliteb za vylití Ducha svatého

Čas a místo

11. 1. 2024 18:00 – 20. 1. 2024 20:00

Modlitební setkání (celosvětová událost)

Popis události

Materiály v češtině zde (PDF)

Ve dnech 11. až 20. ledna 2024 pořádá naše církev po celém světě Deset dnů modliteb za vylití Ducha svatého. Tématem setkávání v průběhu těchto dnů je „Priority víry: Křesťanské cnosti v bouřlivých dobách“.

Setkáme se každý den od čtvrtku 11. 1. v naší modlitebně v 18:00. V sobotu 13. 1. a 20. 1. proběhne modlitební setkání v rámci dopolední bohoslužby.

Stává se vám někdy, že jste uvězněni v uspěchaném životě a pro duchovní chvíle si necháváte jen malý prostor? Pokud toužíte po smysluplnějším a naplňujícím duchovním životě, tyto dny modliteb a úvah budou pro vás důležité. Během těchto deseti dnů budete mít jedinečnou příležitost zbavit se věcí, které zaměstnávají vaši mysl a život, ale nepřinášejí skutečné uspokojení. Místo toho se zaměříme na to, na čem Bohu skutečně záleží. Je to šance vědomě se rozhodnout žít s málem, což vám umožní zažít více toho, co se opravdu počítá. Setkáte se s praktickými poznatky, které prohloubí vaši důvěru v Boha, obohatí vaši sobotní zkušenost a posílí vaše každodenní spojení s ním.

Autorem materiálu Deseti dnů modliteb je Frank M. Hasel, Ph.D., teolog, který působí jako zástupce ředitele Biblického výzkumného institutu (BRI) ve světovém ústředí Církve adventistů sedmého dne v Silver Spring, v Marylandu. Ve své nové knize „Láska je! Cesta smutku, milosti a vděčnosti“ (Cascade, 2024) otevřeně sdílí svou osobní zkušenost se ztrátou své milované manželky a nabízí cenné poznatky o povaze smutku a o tom, co znamená projít významnou životní ztrátou.

V rámci modlitebních setkání se můžeme zaměřit také na přímluvné modlitby ohledně vašich osobních i sborových potřeb. Společně s tímto dopisem dostáváte materiál, který zpracovává témata na každý den, a také pokyny pro vedoucí skupinek.

Závěrečná sobota 20. ledna může být vyjádřením vděčnosti za Boží dobrodiní, které přichází z Boží milosti jako odpověď na Vaše společné modlitby.

Sdílet

bottom of page