Sbor Bystřice | 100-leté Jubileum – ohlédnutí
17759
post-template-default,single,single-post,postid-17759,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose | shared by vestathemes.com-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,transparent_content,blog_installed,enable_full_screen_sections_on_small_screens,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive,elementor-default
 

100-leté Jubileum – ohlédnutí

Již je to celých 100 let, kdy byl náš sbor Církve Adventistů sedmého dne v Bystřici založen našimi předky – bratry a sestrami v Kristu. Díky tomuto vzácnému výročí se u nás v modlitebně, na přelomu září a října roku 2016, uskutečnila slavnostní bohoslužba.

Pojďte se nyní spolu s námi ohlédnout zpět za touto výroční bohoslužbou prostřednictvím fotografií a videozáznamů.

 

Průběh bohoslužby


Průběh bohoslužby
Pátek 30. 9. 2016
Celou páteční bohoslužbu měli v režii manželé Kernovi ze Slovenska. Konkrétně se jednalo o předsedu slovenského sdružení Bohumila Kerna a jeho manželku, Katarinu Kernovou, která, mimo jiné, vydala i několik knih s příběhy pro malé děti.
Jejich vstupy byly rozděleny do tří částí, kdy v té první mluvil o své zkušenosti předseda Bohumil Kern. Neměl to v životě vůbec jednoduché, avšak, jak se můžeme na jeho životě přesvědčit, s Bohem je možné úplně všechno.
V druhém vstupu pak vystoupila jeho manželka Katarina, která rovněž vyprávěla svůj osobní příběh, který se však v určitém bodě spojil s příběhem jejího manžela. A právě tehdy to mezi nimi bylo hodně špatné. Jak je ale možné, že nyní i společně s pěti dětmi působí jako Boží pracovníci a jsou úspěšní? ….
V posledním vstupu poté vystoupili společně, kdy z větší části mluvili o životě jejich dětí.

Mezi jednotlivým vstupy se zpívaly staré známé sionské písně, kdy na pódiu nás doprovázelo několik zpěváků společně s hudební skupinou A-dur.

Sobota 1. 10. 2016 – dopoledne
Tato část byla věnována z větší poloviny studiu Bible. Studovali jsme se společně s kazatelem Josefem Kubíkem, který také, v řadě mnoha dalších kazatelů, udržoval náš sbor ve výborném duchovním zapálení. Zamýšleli jsme se nad zajímavou a poutavou biblickou knihou Jób.
Dále bylo možné slyšet několik biblických veršů v podání dětí, pěveckou skupinu SION s jejími dětmi, píseň mládeže a mnoho dalšího. Kázáním z Božího slova nám sloužil předseda Československého sdružení CASD, náš bratr v Kristu, Karel Staněk.

Sobota 1. 10. 2016 – odpoledne
Po odpolední přestávce následovala další část, která se již více věnovala samotné historii bystřického sboru. Všichni přítomní posluchači tak mohli shlédnout videokroniku, která byla rozdělena do tří dílů, přičemž mezi jednotlivými částmi bylo k slyšení hudební a pěvecké zpestření. Jednalo se o hudební číslo houslistky Ellen Klodové a píseň v podání bystřické mládeže.
Dále vystoupila skupina SION, pěvecký sbor z Bystřice, rodina Turoňových s hudebním vystoupením a v neposlední řadě, se zamyšlením nad Božím slovem, také předseda slovenského sdružení Bohumil Kern.
Celý program byl poté zakončen vstupem nynějšího kazatele bystřického sboru, Hynkem Donou, který poděkoval všem přítomným kazatelům, kteří byli zapojeni do života adventistů v Bystřici a Nýdku.

Moc tímto děkujeme Pánu Bohu, že nás vedl úžasných 100 let, a že díky němu i nadále můžeme být světlem pro lidi okolo nás!

Fotogalerie

Videozáznam


Videozáznam

mini1

AUTHOR: Lukáš Swienczyk
No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.